Könyvajánló

Jim Dornan: A siker tízparancsolata

Rengeteg önfejlesztő könyv foglalkozik a siker témakörével, némelyikből még tanulni is lehet valamit. Ezek leginkább a hozzáállásunkat igyekeznek formálni, nem receptes könyvek. Nem is leszünk automatikusan sikeresek az elolvasásuk után, de talán elindítanak bennünk valamit.

A siker tízparancsolata a legnépszerűbb önfejlesztő könyvek esszenciáját tartalmazza, afféle kötelezők röviden. Azoknak ajánlom olvasásra, akik most ismerkednek a területtel, bevezető könyvnek tökéletes.

 

Tartalmi összefoglaló:

A 10 parancsolatot 2 nagyobb fejezetben osztotta el a szerző. I. A siker velünk kezdődik. II. A siker másokkal folytatódik. Ebből is látszik, hogy a sikersztori nem egyszereplős történet, bár szeretjük azt gondolni. Rengeteget számít, hogy mennyire vagyunk képesek felhasználni a környezetünk erőforrásait és másokkal kooperálni.

Íme a 10 parancsolat, ami annak a summája, hogy milyen a sikeres ember:

 

1. A sikeres ember pozitívan gondolkodik

A pozitív hozzáállás még nem garantálja a sikert, de a negatív kizárja azt. Ahogy mi viszonyulunk az élethez, az is úgy fog viszonyulni hozzánk.

„Ahol nincs a jövőbe vetett hit, ott a jelenben nincs erő.”

A pozitív gondolkodás tanulható és a következő jellemvonások társulnak hozzá: önbizalom eredményesség, kreativitás, kezdeményezőképesség.

 

2. A sikeres ember túlteszi magát a kudarcon

A kudarc elkerülhetetlen, ezért meg kell tanulnunk kezelni. A siker nem a pillanat műve, folyamatos erőfeszítések eredménye.

 

3. A sikeres ember előrelátó

Ez fontos a hosszútávú célok kitűzéséhez. Ha sikeresek akarunk lenni, meg kell határoznunk az életre vonatkozó elképzelésünket. Ne hagyjuk, hogy kisebb-nagyobb problémák lerombolják a jövőképünket.

 

4. A sikeres ember célokat tűz ki

A fontolgatás és tervezgetés nem helyettesíti a cél elérését. A tevékenységnek is eredményre kell irányulnia. Célirányos cselekvés nélkül a terv csupán álmodozás.

 

5. A sikeres ember jól be tudja osztani az idejét

Az időbeosztás önmagunk irányítása. A hatékony időbeosztás titka, hogy tudjuk, mi lényegtelen, mitől kell megszabadulnunk. A sikeres emberek ismerik az idő értékét.

 

6. A sikeres ember tudja kezelni a stresszhelyzetet

A stressz egyeseket összetör, míg másokat kilő. Legyen megfelelő perspektívánk, gondoljunk az összefüggésekre, és akkor könnyebb lesz kezelni a stresszes helyzeteket. Kerüljük az esztelen versengést, óvakodjunk a túlterheléstől!

 

7. A sikeres ember nagyra értékeli a kapcsolatokat

Meg kell tanulni, hogyan bánjunk másokkal, ne csak magunkra összpontosítsunk. Ne használjuk ki az embereket, merjünk tanácsot és segítséget kérni, és viszonozzuk is. Törődjünk velük, és tudjunk minél többet róluk.

 

8. A sikeres ember megtanul kommunikálni

A kommunikáció kulcsa, hogy a másik ember érdeklődési körére és igényeire kell összpontosítanunk.

 

9. A sikeres ember hisz a motivációban

A szerző szerint a motiváció azt jelenti, hogy másokat cselekvésre ösztönzünk. Meg kell tanulnunk másokat motiválni, de nem manipulálni. Az emberek szívesebben követik a példákat, mit a tanácsokat.

 

10. A sikeres ember jó vezető

Ebben a részben több vezetői típust felsorol. Nem olyan érdekes.

 

Összességében jól összefogott, lényegretörő kis könyv ez. Amellett pedig könnyen olvasható. Remek bevezető az önfejlesztés tudományába.

Érdekel a véleményed, kérlek oszd meg velünk!

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük