-
Áldozatszerepben ragadtál? Van kiút…
Van egy pont az életben, amikor az ember már nem is küzd. Nem azért, mert gyenge, hanem mert lassan megszokja azt az érzést, hogy a dolgok úgyis rajta kívül dőlnek el. A körülmények, mások döntései, a szerencse, az időhiány, a pénz, a múlt, a rossz tapasztalatok, mintha mindez kívülről irányítaná az életét. Ismerős? Az ember dolgozik, intézi a feladatait, próbál…
-
Mi a tanult tehetetlenség?
Már bele se kezdesz? Nem azért adtad fel a startvonal előtt, mert gyenge vagy, hanem azért, mert meg vagy győződve arról, hogy hiába próbálkoznál, úgysem rajtad múlik. Ez az érzés sokaknak ismerős. Megjelenhet egy kapcsolatban, egy munkahelyen, tanulás közben vagy akár önmagaddal szemben is. És bár kívülről egyszerű feladásnak látszik, valami mélyebb dolog történik a háttérben. Az ember fokozatosan megtanulja,…